Instagram fenomeni, gardiyanların dikkatini dağıtarak hapisteki annesini kaçırdı

Instagram fenomeni, gardiyanların dikkatini dağıtarak hapisteki annesini kaçırdı

21 yaşındaki Kolombiyalı Instagram fenomeni Aída Victoria Merlano, seçimde hile yaptığı gerekçesi ile tutuklu bulunan 38 yaşındaki annesi Aida Merlano Rebolledo'yu gardiyanların dikkatini dağıtarak cezaevinden kaçmasını sağladı.

Aida Merlano Rebolledo, 2019 yılında yapılan seçimlerde senatör seçilmesine rağmen hile yaptığı ortaya çıkınca 15 ay hapis cezası verilip cezaevine konuldu. Fakat kızı Victoria, cezaevine getirdiği ipi annesine gizliden verdi. Victoria daha sonra gardiyanların dikkatini dağıtarak kaçmasına yardım etti.

Anne tutuklu olduğu sırada diş şikayeti başlayınca gardiyan eşliğinde dişiçiye götürüldü. Orada kızının verdiği iple üçüncü kattan sarkarak pencerenin önünde duran motosiklete binip kaçtı. Annesine kaçması için yardım ettiği tespit edilen Aida, tutuklandıktan hemen sonra kefaletle serbest bırakıldı.

Serbest kaldıktan sonra elleri kelepçeli şekilde çıplak poz veren Aida, annesinin kaçmasına yardım ettiğini itiraf etti. Annesi daha sonra Venezualla'da yakalanan Aida, kaçış anlarını takipçileri ile paylaştı. Yetkililer dişçinin de Aida'ya yardım ettiğinden şüphe edip soruşturma açtı. Suçlu bulunmaları durumunda ikisi de cezaevine girecek.