İran’dan Washington’a zehir zemberek açıklama

İran’dan Washington’a zehir zemberek açıklama

İran'ın Devrim Muhafızları'nı terör örgütü ilan etmesi gündemde olan ABD'ye Tahran'dan çok sert açıklama geldi. Tahran yönetimi, ABD böyle bir adım atarsa bütün seçenekleri masaya koyarız" dedi.

İran resmi ajansı ISNA’nın ülkenin ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney’in kıdemli tanışmanı Ali Ekber Velayati’nin görüşlerine yer verdiği haberi paylaştı.
Amerika Birleşik Devletleri’nin İran’ın Devrim Muhafızları’nı terör örgütü ilan etmesinin gündemde olması konusunda konuşan Velayeti, “Amerikalılar IŞİD’i destekliyor ve bu sebeple Devrim Muhafızları’na karşı öfkeliler. Fakat Devrim Muhafızları’na zarar veremeyecek kadar küçükler” dedi.

Velayeti sözlerine şöyle devam etti: “Ne yaparlarsa ona göre bir karşılık vereceğiz. Bütün seçenekler masada.”

İRAN DEVRİM MUHAFIZLARI ABD'YE MEYDAN OKUDU 

İran Devrim Muhafızları komutanı ve İran Silahlı Kuvvetleri sözcüsü Cezayiri ABD'nin IRGC'yi 'terör örgütler ilistesi'ne alma ihtimaline ilişkin konuştu.

'ANLAŞILAN TRUMP YÖNETİMİ SADECE KÜFÜRDEN ANLIYOR'

ISNA'nın aktardığına göre Cezayiri "Anlaşılan Trump yönetimi sadece küfürden anlıyor ve gücün dünyadaki yeni anlamını idrak edebilmesi için biraz şoka ihtiyacı var" dedi.

Cezayiri sözlerini "Amerikalılara yeni dersler vermenin zamanı geldi" şeklinde sürdürdü.

Gün içinde İran hükümet sözcüsü  Muhammed Bakır Nevbaht  "ABD bu adımı atarsa, teröristlerin tarafına katılmış olur" demiş, İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, olası adıma karşı "Tüm seçenekler masada" açıklaması yapmıştı.