İran'lı Bakan'da da koronavirüs çıktı

İran'lı Bakan'da da koronavirüs çıktı

İran'da 77 kişinin ölümüne yol açan ve 2 bin 300'den fazla vaka tespit edilen koronavirüse İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Rıza Rahmani'nin de yakalandığı bilgisi paylaşıldı.

İran Meclis Başkan Yardımcısı, 23 milletvekilinde de koronavirüs tespit edildiği bilgisini paylaştı.

İran devlet televizyonuna bağlı Genç Gazeteciler Kulübünün (YJC) haberine göre, Abdurrıza Mısri, başkent Tahran'da Meclise sıçrayan Covid-19 salgınıyla ilgili son gelişmelere ilişkin bilgi verdi.

Mısri, "Şu ana kadar 23 milletvekilinin korona testi pozitif çıktı" dedi.

Söz konusu vekillerin halkla yakın ilişkileri olduğuna ve virüsün bu şekilde yayılmış olabileceğine dikkati çeken Mısri, "Kendilerine gelecek zararı önlemek için milletvekillerine vatandaşlarla sgörüşmelerini kesmelerini tavsiye ediyoruz" dedi.

Mısri, Meclisin faaliyetlerini sürdüreceğini ancak milletvekillerinin vatandaşlarla görüşmelerinin geçici olarak iptal edildiğini söyledi.

ÖLÜ SAYISI 77 VAKA SAYISI 2 BİNLER

İran'da Covid-19 salgınında ölenlerin sayısı 77'ye, vaka sayısı ise 2 binlere yükseldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur ve Tahran Milletvekili Mahmud Sadıki'nin de koronavirüse yakalandığı açıklanmıştı.

İran'ın önde gelen din adamlarından, eski Vatikan Büyükelçisi Hüccetülislam Hadi Hüsrevşahi ve Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi ise virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.