İsrail, Gazze'de sivillere ait binayı vurdu: Ölü sayısı gittikçe artıyor!

İsrail, Gazze'de sivillere ait binayı vurdu: Ölü sayısı gittikçe artıyor!

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde dün akşamdan bu yana düzenlemiş olduğu saldırılarda yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı 25'e çıktığı aktarıldı.

Gazze'deki yerel kaynaklar, İsrail ordusunun sivillerin ikamet ettiği bir apartmana hava saldırısı düzenlediğini belirtti. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, hedef alınan apartmanda 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 6 kişinin yaralandığı ifade edildi. Açıklamada, dün akşamdan bu yana devam eden İsrail saldırıları nedeniyle 9'u çocuk, 1'i kadın olmak üzere 25 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 115 kişinin yaralandığı kaydedildi.

 

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze sınırındaki birliklere takviye gönderildiği aktarıldı. Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için dün yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı. İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli silahlı gruplar da İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı. Bunun üzerine de İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik 'Surların Muhafızı' adı verilen askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.