İsrail, katliama devam ediyor! Refah'taki çadırlar yine bombalandı: 20 ölü

İsrail, katliama devam ediyor! Refah'taki çadırlar yine bombalandı: 20 ölü

İsrail, Refah'taki çadırları yeniden bombaladı. Saldırı sonucu 20 kişi hayatını kaybetti.

İsrail, Refah kentinde Filistinlilerin bulunduğu ve İsrail'in daha önce "güvenli" olarak tanımladığı çadırları bombalamış ve çok sayıda insan acı bir şekilde can vermişti.

Refah Acil Durum Komitesi'den alınan bilgiye göre, İsrail bir kez daha Refah'ın batısındaki Mevasi sahil bölgesinde tehcir edilen Filistinlilerin kaldığı çadırları bombaladı.

EN AZ 20 KİŞİ BOMBALAMADA ÖLDÜ

Saldırıda ilk belirlemelere göre çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 20 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre de saldırı alanında çok sayıda yaralı ve cesedin yanı sıra çevrede insan kalıntıları bulunuyor.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, hedef alınan çadırlar Refah'ın batısındaki Amerikan sahra hastanesine yaklaşık 100 metre mesafede bulunuyor.

İSRAİL TANKLARI REFAH MERKEZİNDE

Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD) Refah’taki askeri operasyonlarını durdurmasını emrettiği kararına rağmen İsrail, Refah’a yönelik saldırılarını sürdürüyor. İsrail tankları bugün Refah’ın merkezine ulaştı.

DÜNYA KATLİAMI SEYREDİYOR

İsrail, Gazze Şeridi'ndeki Refah şehrinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına saldırı düzenlemiş, saldırıda en az 45 Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Görgü tanıkları, "İsrail ordusunun bombardımanı kamptaki çok sayıda çadırın yıkılmasına ve yanmasına neden oldu. Bu kamp, binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin yaşadığı Refah kentinde, İsrail ordusunun boşaltılmasını istediği bölgede yer almıyor" demişti.

Tanıklar, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırı düzenlediğini belirtmişti.

ÖLÜ SAYISI 36 BİN 96'YA YÜKSELDİ

Hamas tarafından yönetilen Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, son 24 saate Gazze’de 46 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Böylece ölü sayısı 36 bin 96’ya çıktı.