İtalya Parlamentosu'nda yumruklar havada uçuştu

İtalya parlamentosunda kavga çıktı. Milletvekilleri yumruk yumruğa birbirine girdi.

İtalya Parlamentosu'nda ortalık karıştı. Özerklikle ilgili kanun teklifi meclisi birbirine kattı. Milletvekilleri yumruk yumruğa birbirine girdi. Olay, güçlükle sakinleştirildi.

'BÖLGESEL YÖNETİMLERE DAHA FAZLA ÖZERKLİK' TEKLİFİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI

İtalya'da Temsilciler Meclisi Genel Kurulu’nda Giorgia Meloni önderliğindeki sağ koalisyon hükümetinin hazırladığı, bölgesel yönetimlere daha fazla özerklik öngören kanun teklifinin görüşmeleri olaylı geçti.

italya-1024x575.webp

İTALYA BAYRAĞI AÇTI

Görüşmeler devam ederken muhalefetteki 5 Yıldız Hareketi’nin (M5S) milletvekili Leonardo Donno, tepki göstermek için yasa tasarısının mimarı olan Lig Partili Bölgesel İşlerden Sorumlu Bakan Roberto Calderoli’nin yanına gelerek İtalya bayrağı açtı.

YUMRUK YUMRUĞA KAVGA

İktidar partilerinden milletvekilleri, Donno’nun bu hareketine sert tepki gösterdi ve bazı vekiller muhalif Donno’yu yumrukladı. Sosyal medyaya yansıyan videolarda da Donno’nun bazı darbeler aldığı ve yere düştüğü görüldü.

Milletvekillerinin kavgasını kavaslar ayırmaya çalıştı. Darbeler alan Donno’nun sedye ile genel kuruldan çıkarılarak revire götürüldüğü belirtildi.

OTURUM ERTELENDİ

Temsilciler Meclisi Başkanı Lorenzo Fontana’nın vekillerin kavgasıyla ilgili tüm görüntüleri detaylı incelemek üzere toplattığı ve oturumu yarın sabaha ertelediği kaydedildi.