KKTC'nin yeni başbakanı belli oldu

KKTC'nin yeni başbakanı belli oldu

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından onaylanan koalisyon hükümetinin yeni başbakanı UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün oldu.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından onaylanan Ulusal Birlik Partisi- Demokrat Parti Koalisyon Hükümeti’nin Bakanlar Kurulu, KKTC Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bilgisine sunuldu. Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bilgisine sunulmasının ardından Başbakanlık’ta devir teslim yapıldı.
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün görevi Ömer Kalyoncu’dan devraldı. Kalyoncu’nun “başarılar dileyerek” görevi devrettiği Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kalyoncu’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, görevi devraldı.
“MEMLEKET YARARINA YAPILMASI TEMENNİSİNDEYİM”
Kalyoncu, “Ülkede seçime az bir süre kala görevi devrettikleri” hükümete başarılar dileyerek, memleket yararına hayırlı işler yapılmasını temenni etti.
“HALKIN YARARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Başbakan Hüseyin Özgürgün de, Kalyoncu’ya çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Meclis’te CTP’nin hem UBP hem de DP ile hükümette çalıştığını, şimdi de UBP ile DP’nin bir hükümet kurduğunu belirten Özgürgün, ülkenin ve halkın yararına çalışacaklarını vurguladı.
Kabine şöyle: Başbakan: Hüseyin Özgürgün, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı: Serdar Denktaş, Dışişleri Bakanı: Tahsin Ertuğruloğlu, İçişleri Bakanı: Kutlu Evren, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Hamza Ersan Saner, Turizm ve Çevre Bakanı: Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı: Özdemir Berova, Sağlık Bakanı: Faiz Sucuoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı: Nazım Çavuşoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı: Kemal Dürüst