Koronavirüs, ciddiye alınmamaya devam ediyor: 14 bin kişi kaçacaktı!

Koronavirüs, ciddiye alınmamaya devam ediyor: 14 bin kişi kaçacaktı!

Şangay kentinde bulunan Pudong Uluslararası Havalimanı’nda çalışan bir kişide koronavirüse rastlanması sonrası havalimanında bulunan yaklaşık 14 bin kişi karantinaya alındı. Karantinaya alınan yolcular test alanından kaçmaya teşebbüs etti.

Çin'in Şangay kentinde bulunan Pudong Uluslararası Havalimanı'nda kargo terminalinde çalışan 39 yaşındaki bir çalışanın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından tüm havalimanı karantinaya alındığı bildirildi. Yetkililer, havalimanında bulunan yaklaşık 14 bin kişiye test yapmak amacı ile otopark alanına yönlendirerek havalimanından çıkışları yasaklamıştı. Havalimanına gelen her yolcuya koronavirüs testi yapmaya başlarken, test alanına itilen çok sayıda kişinin görüntüleri ise şok etkisi yarattı. Görüntülerde vatandaşların çoğunun test alanında çıkmak istediği ve yetkililerin vatandaşları engelledikleri görüldü.

s.png

39 yaşındaki havalimanı çalışanın eşinin de Covid-19'a yakalandığı ve Shanghai Pudong Hastanesinde hemşire olduğu belirlendi. Hastane, günlük ayakta tedavi ve acil servisleri askıya alırken, çiftin çocuklarının gittiği okul ise kapatılarak uzaktan eğitime geçtiği duyuruldu. Havalimanın ardından Şangay'da bulunan Güney Demiryolu İstasyonu'nda kapatıldığı söylendi.