Londra’da korkutan yangın

Londra’da korkutan yangın

Londra şehir merkezinde bulunan tarihi bir otelde yangın çıktı. 120 itfaiyeciden oluşan ekip yangına ilk müdahaleyi yaptı. Otelde bulunanların tahliye edildiği bildirilirken, ölü ve yaralı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

İngiltere'nin başkenti Londra'nın merkezindeki Knightsbridge'deki beş yıldızlı otelde yangın çıktı. Kentte lüks alışveriş merkezlerinin bulunduğu Knightsbridge'deki beş yıldızlı Mandarin Oriental otelinde çıkan yangına itfaiye ekipleri yerden ve havadan müdahale etti. Bölgedeki Sloane Caddesi ve Grosvenor Place araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Yerel saatle 16.00 (TSİ 18.00) sularında 12 katlı otelde çıkan yangına, 100'ün üzerinde itfaiye ekibi, 15 yangın söndürme aracıyla müdahale ediyor. Polis otelin boşaltıldığını ancak her hangi bir ölü ve yaralı olup olmadığını bilmediklerini aktardı.

YANGIN BİRDEN BAŞLADI

Yangının ardından otelden tahliye edilenler Hyde Park yakınlarına getirildi ve burada yangından etkilenenlere temiz su ve oksijen verildi. Yangını dışarıdan gören bir görgü tanığına göre, yangın birden bire başladı ve siyah dumanlar bir anda gökyüzünü kapladı.