Miami'de çöken binaya ilişkin son durum ne?

Miami'de çöken binaya ilişkin son durum ne?

ABD'nin Florida eyaletine bağlı Miami kentinin Surfside bölgesinde, 24 Haziran'da gece yarısı çöken 13 katlı binanın enkazı altında son kayıp kişi olduğuna inanılmakta olan bir kişi daha bulunarak vefat eden kişi sayısı sayısı 98'e çıktığı aktarıldı.

ABD'deki Surfside'da 24 Haziran’da çöken 13 katlı binanın enkaz çalışmalarında son kayıp kişi olduğu düşünülen kişinin cansız bedeni bulundu. Hayatını kaybedenlerin sayısı 98'e çıktı. Miami-Dade Belediye Başkanı Daniella Levine Cava, basın toplantısında, kimlik bilgilerinde 54 yaşındaki Estelle Heda olduğu belirlenen kişinin enkaz altında kalan son kurban olduğuna inanıldığını belirtti.


 
Cava, binanın altından ölü olarak çıkarılan 98 kişinin yasını tuttuklarını vurgulayarak, "Ancak ailelerin gözünün arkada kalmaması için elimizden gelen her şeyi yaptık." dedi. Bir aydan fazladır enkaz altında kurban arayan ekipler, 23 Haziran'da arama çalışmalarını sonlandırdıklarını duyurmuştu. AA'nın haberine göre; enkazdan en son 15 Temmuz’da bir kişinin cesedine ulaşılmasının ardından ölü sayısı 97 olarak kayıtlara geçmişti.