O milyarder, Trump için görevden uzaklaştırma kampanyası başlattı

O milyarder, Trump için görevden uzaklaştırma kampanyası başlattı

Amerikalı milyarder Tom Steyer, Youtube’daki kanalı üzerinden ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden uzaklaştırılması için kampanya duyurusu yaptığı bir video yayınladı.

Yayınlanan videoda, Steyer’in Trump’ı ABD’yi nükleer savaşın eşiğine getirmek, FBI ile ilgili adalet sürecini engellemek, anayasayı ihmal etmek, diğer ülke hükümetlerinden para almak ve medya araçlarını kapatmakla tehdit etmekle suçladığı görülüyor. Steyer, “Eğer tüm bunlar, tehlikeli başkanın görevinden uzaklaştırılması için gerekçe değilse, bizim hükümetimize neler oldu?” sorusunu soruyor. ABD’li milyarder ayrıca ABD Kongresinde ‘Trump’ın tehlike arz ettiğini, psikolojik olarak dengesiz biri olduğunu ve bununla birlikte elinde nükleer silah bulunduğunu’ anladıklarını, ancak buna rağmen önleyici herhangi bir tedbir alınmadığını belirtti. Steyer ayrıca Trump’ın görevden alınması için imza toplanması amacıyla bir site açtı.

Daha önce Marist Poll kamuoyu yoklama şirketinin yaptığı anketin sonuçları, Amerikalıların yüzde 42’sinin Donald Trump’ın hafızalarda ABD’nin en kötü başkanlarından biri olarak kalabileceğini düşündüklerini ortaya koydu.