Putin’den 'Rusya başkanı bir kadın olabilir mi?' sorusuna yanıt: Her şey mümkün

Putin’den 'Rusya başkanı bir kadın olabilir mi?' sorusuna yanıt: Her şey mümkün

Rusya başkanlığı görevini ülkeyi daha esnek ve rekabet edilebilir bir hale getirmek olarak tanımlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, halefinin bir kadın olabileceğini söyledi.

Valday Tartışma Kulübü’nün 14. yıllık toplantısında konuşan Putin "Ülkemiz yönetim biçimleri ve yöntemleri bakımından daha esnek olmalı. Ekonomisi en yeni teknolojiler kullanılarak ve bu teknolojilerin uygulamadaki kapasiteleri tahmin edilerek geleceğe yönelik bir ekonomiye sahip hale getirilmeli. Savunma becerilerimizi güçlendirmeli ve siyasi sistemimizi mükemmelleştirmeliyiz ki böylece canlı bir organizmaya dönüşüp dünyanın geri kalanının gelişimiyle uyumlu bir şekilde gelişebilsin" ifadelerini kullandı.
Gelecek seneki seçimlerde bir kadının başkan olup olamayacağı yönündeki soruyu yanıtlayan Putin "Ülkemizde her şey mümkün" dedi.

Daha önce Putin’in halefinin bir kadın olabileceği yönünde iddia edilmiş ve  ilâ 7 kadının aday olabileceği belirtilmişti.

Ünlü Rus televizyon sunucusu ve St. Petersburg’un ilk seçilmiş belediye başkanı Anatoliy Sobçak’ın kızı Kseniya Sobçak da önceki gün Rusya’daki 2018 başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıklamıştı.