Reza'nın avukatından yeni dilekçe: Biz savcılık makamıyla anlaştık

Reza'nın avukatından yeni dilekçe: Biz savcılık makamıyla anlaştık

ABD'de tutuklu bulunan ve 75 yıl ceza istemiyle yargılanan Reza Zarrab'ın avukatı Benjamin Brafman, davaya bakan mahkemeye yeni bir talepte bulundu.

New York Güney Bölgesi Mahkemesi’ndeki davaya bakan yargıç Richard Berman, 2 Haziran’da görülen kefalet duruşmasında savcılık ve savunma avukatlarından, 7 Haziran’a kadar kendisine jürili duruşma için tarih önerilerini vermelerini istemiş, 16 Haziran’daki duruşmada jürili duruşma tarihlerinin kesinleştirileceğini duyurmuştu. Ancak Zarrab’ın avukatı Brafman, dün mahkemeye sunduğu dilekçede, başsavcılık ile konuşarak, duruşma tarihlerinin belirlenmesi için acele etmeme konusunda ortak karara vardıklarını söyledi.

"Zarrab endişeliydi"


Hürriyet Gazetesi'nden Razi Canikligil'in haberine göre dilekçede, “Böylece, savunma makamı yoğun miktardaki yeni belgeler üzerindeki incelemelerini ve ne kadarının tercümeye ihtiyacı olduğu konusunu daha rahat ele alabilir” ifadesine yer verildi.

Yargıyı geciktirme gibi bir amaçları olmadığını belirten Brafman, ‘Hızlı Duruşma’ hakkı önerilen Zarrab’ın avukatlarına iyi hazırlanmaları için gerekli sürenin verilmesini istediğini kaydetti.