Suriye'de sivil bölgelere yapılan şok saldırı!

Suriye'de sivil bölgelere yapılan şok saldırı!

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, Suriye'de Halep’teki Kuveyris Havaalanı’dan ateşlenen ÇNRA ve balistik füzeler, kuzeydeki Cerablus ve El Bab ilçelerindeki sivil yerleşim yerleri ile akaryakıt yerini hedef aldığı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'de Cerablus ve El Bab bölgelerinde yaşanan patlamaların sebebinin Halep'teki Kureyris Havaalanı'ndan ateşlenen füzeler olduğunu belirtti. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

"Suriye'de Rejim kontrolünde bulunan Halep’teki Kuveyris Havaalanı’dan ateşlenen ÇNRA ve balistik füzeler, kuzeydeki Cerablus ve El Bab ilçelerindeki sivil yerleşim yerleri ile akaryakıt tankerlerinin park noktalarını hedef almıştır. Sivil yaralılar bulunmaktadır. Fırat Kalkanı bölgesine yönelik gerçekleşen ve sivilleri hedef alan atışların başlamasını müteakip atışların durdurulması için RF tarafına bildirimde bulunulmuş, belirlenen hedefler ateş altına alınmıştır. Bölgedeki birliklerimiz ikaz edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir."