Toplu tecavüz zanlıları serbest kaldı

Toplu tecavüz zanlıları serbest kaldı

Brezilya’da 16 yaşında bir genç kıza tecavüz ettiği iddia edilen 30’dan fazla erkek serbest bırakılınca ülke ayağa kalktı.

Brezilya’da 16 yaşında bir genç kıza 30’dan fazla erkeğin tecavüz etmesinin ardından protestolar sürüyor. Yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak Brezilya’da tecavüz olayı nedeniyle protesto gösterileri düzenlendi. Binlerce kadın cinsel saldırıların sona ermesini talep etti. Ülkede her 11 dakikada bir cinsel saldırı yaşanıyor.

Cep telefonuyla çekilen video görüntülerinde, bilincini kaybetmiş genç kız bir yatakta çıplak yatarken 30’dan fazla erkeğin tecavüzüne uğradığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine polis 4 kişiyi gözaltına aldı. Ancak bu kişiler sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Operasyonlar sırasında ise bir silahlı çatışma yaşandığı, ancak kimsenin yaralanmadığı açıklandı.

Polise verdiği ifadede 33 erkeğin tecavüzüne uğradığını söyleyen genç kızın uyuşturucu sonucu bilincini kaybettiği tahmin ediliyor. Genç kızın avukatı Eloisa Samy Santiago, müvekkiline ‘suçlu’ muamelesi yapıldığını iddia ederek polislerin görevden alınmasını istedi.