Trump'ın aile üyesinden bomba iddia: "Seçimlerden çok iki şeye üzüldü"

Trump'ın aile üyesinden bomba iddia: "Seçimlerden çok iki şeye üzüldü"

Eski ABD Başkanı Donald Trump, arasının uzun zamandır bozuk olduğu yeğeni Mary Trump'ın iddialarıyla bir kez daha karşı karşıya kaldığı biliniyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Kasım ayındaki seçimleri Joe Biden’a kaybederek Beyaz Saray’dan ayrılsa da, uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Seçim sürecini hileli olarak niteleyen ve yenilgiyi kabul etmeyen Trump, destekçilerini kışkırtarak 6 Ocak’ta Kongre baskınına yol açmıştı. O günden sonra ikinci kez azil süreci başlatılan Trump, bundan aklansa da sosyal medyadaki sesini kaybetti. Twitter, Facebook ve YouTube gibi dev şirketler, Trump’ın hesaplarını kapatmış durumda.

Sosyal medyayı en aktif kullanan siyasetçi olan Trump’ın bu kaybını yeğeni Mary Trump değerlendirdi. Klinik psikolog olan Mary Trump, amcasının Twitter’ı kullanamaması ve Amerikan Profesyonel Golfçüler Birliği’nin (PGA) Bedminster’da kendisine ait golf kulübündeki turnuvayı iptal etmesine seçimleri kaybetmekten daha fazla üzüldüğünü iddia etti.

 

Business Insider’a konuşan Mary Trump, “Twitter tarafından engellenmesi ve PGA’nın turnuvayı elinden alması muhtemelen son dört yılda onun başına gelen en kötü şeyler olmuştur. Twitter olmadan ne yapıyor? Çünkü o bile insanların onu artık eskisi kadar umursamadığının farkında. Eğer Cumhuriyetçi Parti’den birileri ona yardım etmeseydi akıl sağlığı çok daha farklı olurdu” ifadesinde bulundu.

Mary Trump, amcasının 2024’te bir daha aday olup olmayacağına dair çarpıcı bir iddiada da bulundu. Trump’ın tekrar seçime girmeyeceğini savunan Mary Trump, “Bu ihtimali canlı tutuyor, çünkü tüm hayatı boyunca yaptığı gibi gücü elinde tutmak istiyor. Ayrıca bu sayede insanların parasını da alabiliyor” dedi.