Türk fenomene yasa dışı botokstan hapis cezası

Türk fenomene yasa dışı botokstan hapis cezası

Bochum'da izinsiz olarak kadınların dudaklarına ve yüzüne asit enjekte eden 27 yaşındaki Duygu Ö., 3 yıl hapis cezası yedi. Duygu Ö.'nün yaptığı botoks yüzünden çok sayıda kadının yüzü bozuldu.

Hürriyet'ten Ali Varlı'nın haberine göre, Duygu Ö. kendisini sosyal medya hesabı Instagram üzerinden alternatif tıpçı olarak tanıtmış ve Almanya genelinde bini aşkın kadının dudaklarına ve burun bölgesine hyaluronik asit enjekte ediyordu.  Otel odalarında ve evinde kabule ettiği kadınlardan ve genç kızlardan her işlem başına 350 ile 650 euro arasında para alan Duygu Ö., savcının iddiasına göre de bu yolla bir milyon 300 bin euro kazanç elde etti. Türk ve Alman vatandaşı olan Duygu Ö.'nün dudaklarına ve burun bölgelerini şişirdiği çok sayıda kadının yüzü deforme oldu, bazı kadılarda bu işlem yüzünden kalıcı izler kaldı.

'HAKKIM OLMADIĞINI BİLİYORUM'

Savcının 'sağlık yasalarını ihlal etme', 'dolandırıcılık', 'vergi kaçırma' ve 'adam yaralama' suçlarından dava açtığı duygu Ö. mahkemede “Benim bunu yapma iznim ve hakkım olmadığını biliyordum. Ancak çok büyük övgüler alıyordum” dedi.

Duygu Ö.'nün ailesi maliye ile anlaşıp 100 bin euro vergi ödediği için mahkeme de Duygu Ö.'nün cezasında indirime gitti ve sanığa 2 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Duygu Ö.'nün mahkemede göz yaşlarına hakim olmadığı görüldü.