AKP, esnafa ‘’siftah parası’’ olarak 1 TL dağıttı! CHP'den sert tepki geldi

AKP, esnafa ‘’siftah parası’’ olarak 1 TL dağıttı! CHP'den sert tepki geldi

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde AKP Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı, esnafa bir mektupla beraber ‘’siftah parası’’ olarak 1 TL dağıttı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, bu duruma tepki gösterdi.

AKP Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı, ilçe esnafına “siftah parası” olarak 1 TL dağıttı. Esnafın tepkisine sebep olan olay, sosyal medyada da  gündem oldu.

"KAZANCINIZ DAİMA HELAL YOLDAN OLSUN"

1 TL ile birlikte esnaflara dağıtılan ve AKP Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı imzalı mektupta ise şu ifadeler yer aldı:

* Bir maldan yapılan ilk satış, günün ilk alışverişi. Günün ilk satışından kazanılan ve günün devamında bereket getirdiğine inanılan paradır.

* Geleneğimizde ‘siftah parası' olarak ve unutulmaya yüz tutmuş bu değerimizi Ak Parti Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı olarak siz değerli esnafımıza bu sabah yeniden yaşatmayı hedefliyoruz.

* Gününüz bereketli, kazancınız daima helal yoldan olsun.

veli-agbaba.jpg

VELİ AĞBABA: MUHTAÇ EDEN DE DALGA GEÇEN DE KENDİLERİ

Duruma tepkisini dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Önce askıda ekmek, şimdi 1 liralık siftah. Sakarya'nın Pamukova ilçesinde AKP Gençlik Kolları esnafa ‘'siftah parası'' olarak 1 TL dağıttı. Esnafı ekmeğe muhtaç eden de, arkasından dalga geçen de kendileri” dedi.