Altın kahini açıkladı! Gram altında 18 gün sonra kıyamet kopacak

Altın kahini açıkladı! Gram altında 18 gün sonra kıyamet kopacak

Uzman isim çok net konuştu. 18 gün sonra gram altının o rakama ulaşılacağını söyleyerek dikkatleri üzerine çekti.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altının ne kadar olacağını açıkladı. Piyasaya dair kritik uyarılarda bulunan Memiş bu kez çok net konuştu ve tarih verdi. İslam Memiş, gram altında 18 gün sonra kıyamet kopacağını açıkladı.

pexels-photo-7272219.jpeg

GRAM ALTIN İÇİN TARİH VERDİ

Finans analisti Memiş, Haziran ayının ardından gram altın için net rakam verdi. Memiş, ABD Merkez Bankası Fed’in faiz kararları sonrası verilen mesajları ve bunların piyasalara olası etkilerini değerlendirdi.

sh1xtvczs0wlumym0ra6tg.webp

GRAM ALTIN NE KADAR OLACAK?

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İslam Memiş, ‘’Fed, genel piyasa beklentileri doğrultusunda faizlerde bir değişiklik yapmadı. Fes Başkanı Powell oldukça temkinli ve tedirgin bir tutum sergiliyor. Seçimlerin yaklaşması nedeniyle gerçekleri tam olarak ifade edemiyor. Ancak bazı gerçekleri ima etti.’’ dedi.

pexels-photo-342945.jpeg

Memiş yatırımcılara neler yapmaları gerektiğini tek tek açıkladıktan sonra gram altın için rakam verdi. İslam Memiş’in yapmış olduğu açıklamada bu ifadeler yer aldı:

"Rakamları takip edeceğiz, enflasyon, Amerikan halkını zorlamaya devam ediyor. Normalleşme için kesin bir tarih veremiyoruz, ancak bu süreç 1-2 yıl sürebilir... gibi aralara sıkıştırılan itiraflar vardı.

Gerçek şu ki, Fed bile geleceği net göremiyor, ne yapacağını tam olarak bilmiyor. Sadece diğerleri gibi “Enflasyonu düşürmekte kararlıyız” diyor."  

31-aralik-altin-fiyatlari-ne-kadar-ceyrek-altin-14635703-4031-amp.jpg

"YATIRIMCILAR DA NE YAPACAĞINI BİLMİYOR"

Ünlü ekonomist İslam Memiş, bu kararların piyasalara olan etkilerini değerlendirirken, altın fiyatlarında beklediği artışları da paylaştı. "Piyasalarda belirgin bir yön değişikliği yok" diyen Memiş, sözlerine şöyle devam etti: "Yatırımcılar da ne yapacağını bilmiyor.''

621db96f4e3fe017fc4f7d1b.webp

"SORUN ARTIK KAZANMAK, YAŞAN STANDARDI VE NORMALLEŞMEK"

Yeni pozisyonlar almak için yeni hikayelere odaklanacaklar. Piyasaları oyalamaya devam edecekler. Yani kimse kolay yoldan para kazanma hayali kurmamalı. Sorun artık 'Kazanmak', 'Yaşam standardı' ve 'Normalleşmek'.

Ons altında 2.280 dolar ve ons gümüşte 28,70 dolar destek seviyelerinin korunacağı öngörüm devam ediyor.

Ons altında 2.280-2.380 dolar

Ons gümüşte 28,70-31,70 dolar

Bu seviyelerde piyasa oyalamaları devam edeceğini söyleyen Memiş, bu hafta dışarıdaki bazı belirsizliklerini netleştiğini dile getirerek sıranın iç piyasalara geldiğini ifade etti.

618bd2c54e3fe01b0cc64f66.webp

Yurt içi piyasalar artık siyasi gelişmeleri fiyatlayacak diyen Memiş, yılın ikinci yarısına ilişkin öngörülerinde bir değişiklik olmadığı ifade etti.

2.600-3.000 $ aralığı ons altın (xau/usd)

3.000-3.500 lira aralığı gram altın

37 $ ons gümüş (xag/usd)

37 lira gram gümüş