Dev şirket hangi bankaların iflas edeceğini açıkladı!

Dev şirket hangi bankaların iflas edeceğini açıkladı!

Dev şirket iflas edecek bankaları 'kesin' diyerek tek tek duyurdu. İnsanlar şimdiden parasını çekmeye başladı.

PIMCO, ABD'de ticari gayrimenkul kredilerinin yoğunluğundan dolayı daha fazla bölgesel banka iflası beklediğini açıkladı.

Covid-19'un ardından dünyanın birçok ülkesinde iflas eden şirketlere her gün yenileri ekleniyor. Büyüklü küçüklü şirketlerin iflas bayrağını çekmesiyle işsizler ordusu da giderek büyüyor.

DAHA FAZLA BÖLGESEL BANKA İFLAS EDECEK

Dünya devi olarak görülen Amerikan yatırım yönetimi şirketi Pacific Investment Management Co. (PIMCO) bilançolarındaki sorunlu ticari gayrimenkul kredilerinin “çok yüksek" olması nedeniyle ABD'de daha fazla bölgesel banka iflası beklediğini açıkladı.

Banka ismi vermeden şirketin yaptığı bu açıklama vatandaşlar arasında büyük panik yaşanmasına neden oldu. "Benim de bankam iflas eder" diye düşünenler paralarını çekmek için banka şubelerine akın etti.

"GERÇEK SIKINTI DALGASI YENİ BAŞLIYOR"

PIMCO'nun küresel özel ticari gayrimenkul ekibi başkanı John Murray; alışveriş merkezlerinden ofislere kadar her şeye kredi verenler için “Gerçek sıkıntı dalgası yeni başlıyor” dedi.

Murray'e göre, bazı piyasa beklentilerinin aksine, büyük bankalar daha derin kayıplardan kaçınmak için önce daha yüksek kaliteli varlıklarının bir kısmını elden çıkarıyor.