Dolar kahini Selçuk Geçer 'rekor kıracak' diyerek açıkladı

Dolar kahini Selçuk Geçer 'rekor kıracak' diyerek açıkladı

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, o yatırım aracının çok fena yükseleceğini ve rekor kıracağını açıkladı.

Dolar/TL ile ilgili tahminleriyle dikkatleri üzerine çeken ve yatırımcıların sıkça takip ettiği ünlü ekonomist Selçuk Geçer bu kez o yatırım aracını işaret etti.

bittt.webp

Birçok yatırımcı elindeki nakit parayı değerlendirmek için farklı araçları tercih ediyor. Bunlardan biri de 1 yıldır rekor yükselişini sürdüren kripto para oldu. Ancak son zamanlarda yaşanan dalgalanmalar ise yatırımcıyı tedirgin ediyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, o altcoini işaret ederek rekoru açıkladı.

kripto-para-1566364.jpg

KRİPTO PARADA REKOR

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ocak ayında birkaç spot Bitcoin ETF'i onayladığını duyurmuştu. Bu açıklama sonrasında bitcoin cephesinde 3 aylık süreçte rekor zirvesi olan 69 bin doları geçerek 73 bin dolara kadar gelmişti. Geçtiğimiz günlerde spot Ethereum (ETH) ETF'lerini onaylanması ile bu sefer gözler Ethereum’a döndü. Bitcoin’de yaşanan yükselişin aynı şekilde Ethereum’da da yaşanması bekleniyor.

ripple-xrp-2-1.jpg

REKOR YÜKSELİŞLERE DEVAM

Bu yükseliş sonrasında ise ani düşüşler de yaşandı. O noktada çoğu yatırımcı elindeki varlıkları bir anda sıfırlandı. Ancak yükseliş zamanında da çok kazanan da oldu. Bilindiği üzere kripto paralarda boğa sezonu olarak adlandırılan ‘Halving’ zamanına yeniden giriş yaptı. Bu dönemde bitcoin ve diğer coinlerin üretim hızında düşüş yaşanmasıbekleniyor. Bu neticede ürünün az olmasından kaynaklı 1 yıl içinde kripto paralarda rekor yükselişler tahmin ediliyor.

xrp-invest.jpg

"XRP'DE FENA HAREKETLER OLACAK"

Uzman isimlerde görüşlerini paylaşmaya devam ediyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, o altcoini işaret ederek rekor yükseleceğini söyledi. Geçer, “XRP’de fena hareketler olacak. Yeni ETF’ler konuşulacak onların içinde de XRP olacak” dedi.