Flaş... Hazine ve Maliye Bakanı açıkladı... Bakın 128 milyar dolara ne olmuş...

Flaş... Hazine ve Maliye Bakanı açıkladı... Bakın 128 milyar dolara ne olmuş...

Son günlerde muhalefetin özellikle sorduğu "128 milyar dolar nerede?" Sorusuna AKP'liler yanıt vermekten kaçınırken AKP tarafından flaş bir yanıt geldi.

Uğruna ne parkartlar söküldü...

Türkiye siyasetinin gündemine oturan '128 milyar dolar nerede?' sorusuna CnnTürk canlı yayınına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bakın ne cevap verdi?

Daha önce AKP'lilerin cevap vermeye kaçındığı soru "128 milyar dolar nerede?" 

"Merkez Bankası Başkanımız, ben ve ardından Sayın Cumhurbaşkanımız bununla ilgili açıklama yaptı. Sonra bu hukuki değil dendi Sayın Kılıçdaroğlu tarafından. Bu konuda herhangi bir hukuksuzluk yaşanmadı. Merkez Bankası kanunu ve kararnamede yazılanlar hukuksuz olmadığının ispatıdır." dedi.

İşte Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın "128 milyar dolar nerede?" sorusuna verdiği tam cevap:

Elvan 128 milyar dolar tartışmalarıyla ilgili de, "Muhalefet bunu önce basit bir soru gibi sordu. Sonra başka yerlere çekildi bu konu. Merkez Bankası Başkanımız, ben ve ardından Sayın Cumhurbaşkanımız bununla ilgili açıklama yaptı. Sonra bu hukuki değil dendi Sayın Kılıçdaroğlu tarafından. Bu konuda herhangi bir hukuksuzluk yaşanmadı. Merkez Bankası kanunu ve kararnamede yazılanlar hukuksuz olmadığının ispatıdır. İkinci bir soru bu para kime satıldı? Bu para bankalara satılıyor oradan da vatandaşlara. Bunu söylemek ticari sırla bağdaşmaz. Konu siyaseten kullanılmak isteniyor." ifadelerini kullandı.