İnşaat, spor, otomotiv, özel güvenlik alanlarında faaliyet gösteriyordu! Dev holding iflasın eşiğinde

İnşaat, spor, otomotiv, özel güvenlik alanlarında faaliyet gösteriyordu! Dev holding iflasın eşiğinde

Türkiye'de alanında öncü olan ve inşaat, spor, otomotiv, özel güvenlik, bina yönetimi gibi alanlarda şirketleri bulunan Ayos holding, içine düştüğü mali kriz nedeniyle iflasın eşiğinde.

Toplamda milyarlarca liralık varlıkları yöneten şirket ve şirket sahiplerine ilişkin konkordato talebi geçtiğimiz hafta görülen mahkeme tarafından karara bağlandı. Ayos Holding AŞ, Ayos Bilgi Teknolojileri AŞ, Ayos İnşaat AŞ, Ayos Otomotiv AŞ, Ayos Özel Güvenlik AŞ, Ayos Temizlik AŞ ve Ayos Yönetim Hizmetleri AŞ ile bu şirketlerin sahibi konumundaki Osman Şirin ve M. Merve Şirin için konkordato talebinde bulunuldu.

3 AYLIK SÜRE VERİLDİ

Ayos Holding çatısı altında faaliyet yürüten 6 şirkete ait mali durumu takip etmesi amacıyla İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 3 kişilik bir komiser heyeti görevlendirilirken, mahkeme şirketlere 3 aylık geçici mühlet verdi.

Şirket, belirlenen süre içerisinde haczedilemez hale gelmesine karşın, mühlet süresinin kısa tutulması nedeniyle ekonomik tablolarda herhangi bir toparlanma yaşanmaması ve komiser heyeti raporunun iflasa yönelik olması halinde gelecek duruşmada mahkemenin şirket hakkında iflas kararı verebileceği aktarıldı.