Parasını bunlara yatıran bin pişman! Tüm işlemlere yasak geldi

Parasını bunlara yatıran bin pişman! Tüm işlemlere yasak geldi

Parasını bu 3 hisseye yatıranlar hapı yuttu. Tüm işlemler yasaklandı.

Son dönemde yatırımcılar parasını hangi alanda değerlendireceğini araştırıyor. Ancak bazen yatırım yapılan yerler umulanı vermiyor. Bu hisselere para yatıranlara ise kötü haber geldi.

117552.jpg

3 HİSSE HAKKINDA TEDBİR VE YASAK KARARI

Borsa İstanbul’da işlem gören 3 hisse hakkında 1 ay süreyle tedbir ve yasak kararı alındı.

financial-data-53876-120032.webp

Aktarılan bilgiye göre Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Borsa İstanbul’da işlem gören Tek-Art İnşaat Ticaret Turizm Sanayi ve Yatırımlar A.Ş. (TEKTU) hisseleri hakkında kredili işlem yasağı ve Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DIRIT) hisseleri hakkında emir paketi tedbiri ile Kaplamin Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KAPLM) hisseleri hakkında brüt takas tedbiri kararı alındı. Hisseler hakkında alınan tedbir ve yasak kararları 12 Temmuz tarihine kadar sürecek.

ekran-goruntusu-2022-06-03-192346-copy.jpg

Ayrıca VBTS kapsamında daha önce alınan KAPLM hisselerinde alınan kredili işlem yasağı kararı ve DIRIT hisseleri hakkında alınan brüt takas tedbiri ile kredili işlem yasağı kararları son alınan tedbir ve yasak kararlarının uygulandığı süre boyunca devam edecek.

ekran-goruntusu-2023-12-20-181513.png

EMİR PAKETİ TEDBİRİ NE DEMEK?

Emir paketi tedbiri; "piyasa emri ve piyasadan limite emirlerin girişinin sınırlandırılması", "emir iptali, emir miktarının azaltılması ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması" ile "emir toplama bilgilerinin yayınının sınırlandırılması" gibi uygulamaları kapsamaktadır.