Selçuk Geçer ve Gökalp İçer o tarihi işaret etti! Rekor artış bekleniyor

Selçuk Geçer ve Gökalp İçer o tarihi işaret etti! Rekor artış bekleniyor

Ünlü ekonomistler Selçuk Geçer ve Gökalp içer rekor yükseliş için beklenen tarihi açıkladı.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’in programına konuk olan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer düşüş sonrasında yükseliş için tarih verdi.

bitcoin-coin-golden-foil-pieces-around-decorative-background-211682-62.jpg

Yüzde 20'nin üstünde düşüş yaşayan kripto para zinciri bitcoin, 71 bin dolar bandından 53 bin dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin'de yaşanan bu düşüşün ardından yatırımcı paniğe kapıldı. Bu noktada uzman isimlerin görüşleri ilgiyle takip ediliyor.

3d-cryptocurrency-rendering-design-23-2149074555.webp

"80 BİN DOLARA KADAR YÜKSELİŞ SERGİLEYEBİLİR"

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’in programına katılan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer değerlendirmelerde bulundu. Geçer’in bitcoin sorusuna cevap veren İçer, “80 bin dolara kadar bir yükseliş sergileyebilir. Bu iş olacaksa yeni yıldan önce olur. Kasım sonu veya Aralık’ta bu kaldırmayı görürüz” dedi.

bitcoin-computer-graphic-card-93675-129964.webp

KRİPTO PARA NE DEMEK?

Kripto para, internet üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde işlem yapmanızı sağlayan dijital bir para birimi diyebiliriz. Merkezi bir otoriteye bağlı olmayan kripto paralar, blockchain adı verilen dağıtık bir defter sisteminde saklanır. Bu sayede işlemler şeffaf ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bitcoin ise 2008 yılında Satoshi Nakamoto adlı bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından geliştirilen ilk ve en popüler kripto para birimidir. Bitcoin, tıpkı diğer kripto paralar gibi merkeziyetsiz ve dijital bir para birimi olmakla birlikte, diğerlerinden bazı önemli farklara da sahiptir