AKP’ye esnaf şoku…Tartışma çıktı

AKP’ye esnaf şoku…Tartışma çıktı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı ile Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize'de esnafı ziyaret etti. AKP'li Yazıcı'nın 'Nasılsın' diye sorduğu esnaftan "İyi değiliz’ yanıtı gelince tartışma çıktı. Tartışmaya AKP’li Belediye Başkanı Özbalaban da dahil oldu ve esnafa, "terbiyesizlik yapma” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Gençlik, Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Rize milletvekili adayı Muhammet Avcı ile Derepazarı ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, kredi derecelendirme kuruluşlarının gerçekçi not vermediğini ifade etti. Bak, “Birtakım kuruluşlar not veriyor. Bölgedeki bu gücü, büyümeyi çekemiyorlar.” ifadelerini kullandı.

TARTIŞMA

Öte yandan AKP’nin yüzünü her zaman millete döndüğünü belirten AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, esnaf ziyareti sırasında bir vatandaşla tartıştı.

Esnafa “nasılsınız” diye soran Yazıcı, “İyi değiliz, nasıl iyi olalım” yanıtını alınca tartışma çıktı. Tartışmaya, AKP'li Belediye Başkanı Adnan Özbalaban da dahil oldu. Özbalaban, esnafa, “terbiyesizlik yapma” dedi.