CHP'li belediye 'yandaş' medyaya tepki gösterdi

CHP'li belediye 'yandaş' medyaya tepki gösterdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, belediyenin organizasyon şeması ile ilgili çıkan haberleri yalanlayarak sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada “Tüm yöneticilerimiz kente hizmet için o görevdeler. Hiçbir yöneticimiz birden fazla görevde bulunduğu için ekstra ücret almıyor” denildi.

Aydın, İzmir, Çanakkale gibi CHP’li belediyeleri hedef gösteren yandaş medyanın Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddiaları belediye tarafından yalanlandı. Konuya ilişkin sert bir açıklama yapan belediye asılsız iddialarla görevli devlet memurlarının zan altında bırakıldığını ve hedef gösterildiğini vurguladı.

'EKSTRA ÜCRET ALMIYORLAR'
Basına yansıyan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Muğla Büyükşehir Belediyesi “Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle oluşturulmaya çalışılan algı birden fazla görev alan isimlerin hepsinden ayrı ayrı maaş aldıkları yönündedir. Muğla Büyükşehir Belediyesi organizasyon şeması içerisinde resmi Büyükşehir kadrosunda asaleten görev yapan genel sekreter, daire başkanı, şube müdürleri vekaleten belediye içinde farklı birimde görev aldığında herhangi bir ek ücret almamaktadır” dedi.

'HER YIL MÜFETTİŞ AĞIRLIYORUZ'
On yılı aşkın bir süredir her sene müfettiş gönderilerek belediyenin tüm işlerinin denetlendiği ifade edilen açıklamada; “Genel sekreter, genel sekreter vekili, daire başkanı, daire başkanı vekili, şube müdürü, şube müdür vekili gibi farklı birimler ve görevlerde değerli isimlerle vatandaşlarımıza hizmet vermekten dolayı mutluyuz. Türkiye’de şeffaf, denetlenebilir, hesap verilebilir belediyecilik anlayışı ile Büyükşehir meclis görüntülerini canlı yayınlayan ilk belediyelerden biriyiz. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve destekle sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet üretmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.