Fatih Altaylı - Sedat Peker kavgası mahkemeye gidiyor

Fatih Altaylı - Sedat Peker kavgası mahkemeye gidiyor

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Sedat Peker ile yaşadığı polemiğin ardından, isim vermeden Peker hakkında yargı sürecini başlattığını duyurdu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker ile yaşadığı polemiğin ardından, isim vermeden Peker hakkında yargı sürecini başlattığını duyurdu.

Fatih Altaylı, Habertürk gazetesinde yayınladığı köşe yazısında, kendisiyle ilgili olarak 'Altaylı’nın başına geleceklerden sorumlu olmayacağımı şimdiden açıklıyorum' diyenSedat Peker hakkında yargı sürecini başlattığını duyurdu. Altaylı yazısında Peker'in ismini kullanmadı.

Altaylı'nın "Bu harekât olmazsa olmazdı" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Gazeteciliğin kötü tarafı, asla muhatap olmayacağınız kişilerle muhatap oluyormuş gibi görünmektir.

Adını bu köşeye koymaktan dahi hicap duyduğum kişi, benimle ilgili olarak “av mevsimi” gibi boyundan büyük laflar etmiş.

Ben de “yargı mevsimi”ni başlattım ve geçen hafta bu kişiyle ilgili olarak savcılıklara gidip suç duyurusunda bulundum, “yargı süreci”ni başlattım.

Hangi mevsimi yaşadığını Türk adaletine anlatır artık."

'Halen hayatta olman...'

Altaylı, geçen hafta kaleme aldığı yazısında "En havalı “baba”lardan Sedat Peker Antalya’da kaldığı otelden iç çamaşırlarıyla gözaltına alınırken çekilen görüntüler, hâlâ aklımdadır. (…) Mafyayla köküne kadar mücadele eden bir partiden, bugün bu noktaya gelindiyse “Yeni Türkiye” de “eskiyor” demektir. Eskimeyi bundan daha iyi hiçbir şey göstermez" diyerek AK Parti'yi eleştirmiş, Peker buna karşılık Twitter'da yayınladığı mesajda "Gençliğimin hücrelerde geçmesine sebep olanların başında gelmiş olmana rağmen halen daha hayattasın. Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır" demişti.

Altaylı bunun ardından "Bu yazıyı Türkiye'nin cumhuriyet savcılarına yazıyorum" diye başladığı yazısında "Şu andan itibaren başıma bir şey gelirse, kafama taş düşerse, bir otomobil çarparsa, yolda ayağım kayıp düşersem, durduk yerde birileri üzerime saldırıp beni dövmeye kalkışırsa, kaza geçirirsem, üzerime ağaç devrilirse sorumlusu Sedat Peker’dir" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Peker, "Altaylı’nın başına geleceklerden sorumlu olmayacağımı şimdiden açıklıyorum (…) Beni zor durumda bırakmaya çalışıyorlar" demişti.