Karaoğlan Ecevit’ten sonra CHP’de bir ‘Sarıoğlan’

Karaoğlan Ecevit’ten sonra CHP’de bir ‘Sarıoğlan’

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce için “Bir tarafı Selanik, diğer tarafı Rize. Gözleri çakmak çakmak. Eskilerin deyimiyle “filinta delikanlı” sözleri dile getirildi ve “Karaoğlan’dan sonra milletin bir de Sarıoğlan’ı oldu” benzetmesi yapıldı.

YURT yazarı Mustafa Ülkü Caner, CHP’nin cumhurbaşkanı Muharrem İnce için “Karaoğlan’dan sonra milletin bir de ‘Sarıoğlan’ı oldu” dedi.

Caner, ‘Sarı oğlan’ başlıklı yazısında, İnce’nin 27 Mayıs’ta İzmir ilçe mitinglerine Menderes’ten başladığını, kendi deyimiyle İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda 21 Haziran’da yapacağı büyük miting için “antrenman mitingleri” yaptığını belirtti. Menderes’te büyük ve coşkulu kalabalığın umut içinde olduğunu ifade eden Caner, şunları yazdı:

“Karaoğlan Bülent Ecevit’ten sonra milletin artık bir de “SARI OĞLAN”ı oldu.

Bir tarafı Selanik, diğer tarafı Rize…

Gözleri çakmak çakmak…

Eskilerin deyimiyle “filinta delikanlı”.

‘ALDANMAM DİYEN İNCE BİR TAŞLAMA…’

En büyük rakibi “tek adam”ın korktuğu, çekindiği kadar var duruşu. Ben bu işi yaparım. Ehilim, bilgiliyim, üstelik diplomam da var demeye getiriyor. Cesurum, sizi aldatmam.

Ha, aldanmam da diyen ince bir taşlamayı da yansıtıyor güleç yüzü.

Tüm memleketin derdini bilen, halkın dilinden anlayan, onun dilinden konuşan tüm milletin Cumhurbaşkanı olmayı hedefleyen bir aday.

Sadece halkın mı? Gerekirse “Tek Adam”ın anladığı dilden de ona cevap verecek yetenek ve güçte bir insan. Nitekim İnce taşları atıyor, “tek adam” nasıl toplayacağını bile bilmiyor. Tüm kamu imkânlarına ve yandaş ve talimatlı havuz medya ordusuna rağmen! Bir de adil bir seçim koşulları olsa “tek adam” baraja bile takılır sanki.

‘UMUT IŞIĞI’

Katma değer yaratan, bacası tüten fabrikalar kuracağız, işsizlere iş sağlayacağız, diyor. Ekonomi, eğitim, demokrasi, adalet ve barış ağırlıklı söylemleri halkta karşılık buluyor.

Sadece ne söylediği değil, nasıl söylediği de önemli. Halkın gönlüne, kalbine ve nihayetinde aklına girmeyi beceren bir umut ışığı oluyor.

Menderes’ten sonra Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa ve en son Çiğli’de AhmetTaner Kışlalı Meydanı açılışında halka hitap etti akşam saatinde Sarı Oğlan...”