Suud gazeteciden skandal kitap: Türkler 'alçak, katil, cani'...

Suud gazeteciden skandal kitap: Türkler 'alçak, katil, cani'...

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Suud gazetecinin Türklere hakaretlerle dolu skandal kitabını yazdı.

Habertürk yazarı Murat Bardakçı bugünkü köşesinde, “Skandal kitap: Bir Suudi gazeteci ‘Türkler Medine’de tehcir yaptılar’ diye yazdı, kitabını Kral’a da takdim etti ve takdir gördü” başlıklı yazısıyla gündeme geldi. Bardakçı'nın kaleme aldığı yazdıda Suud gazeteci Muhammed Essaid'in yazdığı “Seferberlik: Osmanlılar’ın Medine-i Münevvere’de İşledikleri Suçların Yüzüncü Yılı” adlı kitap ele alındı. 

Skandal kitapta Bardakçı, Birinci Dünya Savaşı zamanında Türklerin Medinelilere “zulmettiği” iftiralarının yer aldığını ve Türk milleti için “alçak, katil, cani” tabirlerinin kullanıldığını belirtti.

Murat Bardakçı, kitaptan şöyle bahsetti:

"Bunları yazan herif bize iftira ve hakaret ile vazifeli birisi yahut eblehin, hödüğün teki diyelim…Ama iş bu adamın yazdıkları ile sınırlı kalmıyor ve daha başka yerlere, Suudi Arabistan’ın Kralı Selman bin Abdülâziz’e kadar uzanıyor! Muhammed Essaid, geçen gün Kral Selman’ın huzuruna çıkmış, ‘Seferberlik’ adındaki kara çalmalarla dolu kitabını majestelerine takdim etmiş ve ‘Maaşallah, bravo, aferin’ diye takdir görmüş, saray protokolü de Essaid’in kitabını Kral’a verdiği sırada çekilen fotoğraflarını gazetelere göndermiş… Böyle asil, zarif ve hoş bir hareketi Suudi Arabistan gibi ‘dost ve kardeş’ bir ülkeden beklemeyecek de başka nereden bekleyeceksiniz. Hatırlarsınız; bundan iki sene önce Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed bir Iraklı’nın attığı tweeti paylaşmış, Medine’yi Şerif Hüseyi’in isyancı çetelerine ve İngiliz tehdidine karşı binbir türlü yokluk içerisinde, çekirge yiyerek müdafaa eden Fahreddin Paşa’yı “hırsızlıkla” suçlamıştı…”

Suud gazeteciden skandal kitap: Türkler 'alçak, katil, cani'...

“ÇATLAK HERİF"

“Paşa’nın kabahati o meş’um Mondros Mütarekesi’ne rağmen teslim olmayı reddedip Medine’de direnmesi, geçmiş asırlarda İstanbul’dan Hazreti Muhammed’in kabrine gönderilmiş olan hediyeleri kutsal emanetler ile beraber Vehhabiler’in ve İngilizler’in eline geçmemesi için İstanbul’a, göndermesi idi! Muhammed Essaid kitabında bu kadarla kalmıyor, daha da uçuyor, Fahreddin Paşa’nın Medine’den 40 bin kişiyi tehcir ettiğini ve şehrin nüfusunu 100 kişiye indirdiğini iddia ediyor!

‘100 kişi’ diye yazmakla hatâ falan etmedim, siz de yanlış okumadınız! Çatlak herif hakikaten böyle söylüyor, ‘Hicaz Demiryolu’nun Araplar’ı sürgüne göndermek için inşa eden Türkler’in niyeti Medine’yi boşaltıp askerî bir üs haline getirmek idi' diyor, sonra bu ve geveledikleri ile daha başka iftiralar ve saçmalıklar ile dolu kara kapaklı varakpâresini götürüp Kral Selman’a takdim ediyor ve Mekke ile Medine’nin hizmetkârı Majesteleri Selman da ‘Maaşallaaaah!’ diye takdir buyuruyor!

‘Ermeni tehciri’ ‘Pontus katliamı’ yahut ‘Bilmemne soykırımı’ vesaire gibisinden suçlamalardan sonra şimdi de ‘dost ve kardeş’ Suudi Arabistan’ın ortaya attığı ‘Medine tehciri’ ithamı ile karşı karşıyayız…

Cenab-ı Allah dostluğun ve kardeşliğin böylesinden cümlemizi muhafaza buyursun!”