TOKİ sakinlerinin ‘FG’ isyanı: değiştirilmesini istiyorlar

TOKİ sakinlerinin ‘FG’ isyanı: değiştirilmesini istiyorlar

Adana'da TOKİ tarafından daha önceden yaptırılan konutlarda oturan vatandaşlar apartmanlarının isimlerine FETÖ lideri Fethullah Gülen'in kısaltılması olan 'FG'nin verilmesine tepki göstererek değiştirilmesini istediler.

Adana’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından geçmiş dönemde yaptırılan konutlarda oturan vatandaşlar apartmanlarının isimlerine Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen’in kısaltılması olan “FG”nin verilmesine tepki göstererek değiştirilmesini istedi.
YAPTIRILDIĞI ZAMAN TEPKİ ÇEKMEMİŞTİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılan konutlardan 84 metrekare, 2+1 olanlarına “FG” isimleri verildi. Yaptırıldığı dönemde tepki çekmeyen FG ismi 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunarak çok sayıda asker, polis ve vatandaşın şehit olmasına ve binlerce kişinin ise gazi olmasına neden olan Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen’in ismini çağrıştırdığı için vatandaşları rahatsız etti.
Adana’da Gürselpaşa Mahallesi’nde bulunan TOKİ sakinleri toplanıp ismin değiştirilmesi için eylem yaptı. Site yöneticilerinden Ahmet Karadaş, “Bazı devlet kuruluşlarında işlem yaptırmaya gidiyoruz. Bize neden ‘FG’ blok diye soruyorlar. Ülkemize ihanet eden Fethullah Gülen’nin adını çağrıştırıyor, kaldırılmasını istiyoruz” dedi.


‘HİLAL YA DA AY YILDIZ OLSUN’

Apartmanlarına hilal veya ay yıldız koymak istediklerini de belirten Karadaş, apartman sakinlerinden imza toplayarak ilgili yerlere başvuracaklarını söyledi.