1 liraya nikah!

1 liraya nikah!

Müftülüklere nikah yetkisi verilmesinin ardından, İzmir Güzelbahçe’nin CHP'li belediyesi harekete geçti. Belediye Meclisi'nce alınan kararla, belediye sınırlarında nikah kıydırmanın bedeli 1 liraya indirildi.

Müftülüklere nikah yetkisi kararının verilmesinin ardından İzmir’in CHP’li Güzelbahçe Belediye Meclisi fiyat tarife cetvellerini görüşmesinde nikah tarifesi belirlendi.

85 LİRADAN 1 LİRAYA İNDİ

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Kazım Çam, verdiği önerge ile ilçe sınırlarında 85 lira olan nikah kıyma ücretini 100 liraya çıkaran komisyon kararına karşı çıktı ve bu rakamın 1 liraya indirilmesini istedi.

SADECE NİKAH DEFTERİ ÜCRETİ ALINACAK

Bunun üzerine Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Çam'ın önerisini tek tek oyladı ve belediye meclisi oy birliğiyle nikah ücretinin 1 lira olmasını karara bağladı. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Artık Güzelbahçe ilçe sınırlarında evlenmek çok kolay. İlçe sınırları içinde kıyılacak nikah ücretini 100 lira yerine 1 liraya indirdik. Sadece nikah defteri ücreti ve harcı alınacak. Ayrıca nikah salonumuzda hafta içinde 100, hafta sonunda ise 200 liraya nikah kıyılabilecek” dedi.