128 Milyar Dolar ile neler alınabilir…İnternet alışveriş sitesi açıldı…

128 Milyar Dolar ile neler alınabilir…İnternet alışveriş sitesi açıldı…

128 milyar dolar nerede tartışmaları siyasette sürerken, internette bu para ile yapılabilecek alışverişlere ilişkin site kuruldu. Sitede BionTech aşısı, İstanbul Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, "Gemicik" gibi ürünler satışa çıkarılmış gibi gösteriliyor.

128 milyar dolar nerede tartışmaları siyasette sürerken, internette bu para ile yapılabilecek alışverişlere ilişkin site kuruldu. Sitede BionTech aşısı, İstanbul Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, "Gemicik" gibi ürünler satışa çıkarılmış gibi gösterilerek, paranın karşılığına ilişkin bilgi veriliyor.

SEMBOLİK SATIŞLAR

Merkez Bankası rezervlerinden 128 milyar dolar satıldığı iddiaları ve bu konudaki tartışmalar gündemdeyken, https://128milyardolar.net/   isimli bir internet sitesi açıldı. Sembolik olarak satış yapılan sitede şu ürünler yer aldı:

"8 Tane Ekmek, 1 Litre Süt, BionTech Aşı (2 Doz), Burj Khalifa, 35'li Çokomel, Big Mac Menu, Porsche Cayenne, 20 Kilo Patates ve 20 Kilo Soğan, iPhone 12 Pro Max 512 GB, Airpods, 1 KG Kuzu Pirzola, Playstation 5, Gemicik, Çeyrek Altın, 2+1 Ev, Fiat Egea, Osmangazi Köprüsü, 5 LT Ayçiçek Yağı, Nike Air Max 97, iPad Pro 1TB, Havuzlu Villa, Otoyol, İstanbul Havalimanı, Altın Musluk."

5 MİLYAR 120 MİLYON DOZ BIONTECH AŞI 

Sitede yer alan tüm ürünlerden birer adet alışveriş sepetine eklendiğinde, 25 milyar 986 milyon 866 bin 453 dolar tutuyor. Siteye göre, 128 milyar dolar ile 5 milyar 120 milyon doz BionTech aşısı alınabiliyor. Bu aşı miktarı ile dünya nüfusunun üçte biri aşılanabiliyor. 

Sitede, "Merkez Bankası rezervleri gibi tüm hakları saklıdır - © 2021" ibaresinin yer alması da dikkat çekti.