17 aylık bebek kreşte darp edildi! Yaralarını makyajla kapatmaya çalıştılar

17 aylık bebek kreşte darp edildi! Yaralarını makyajla kapatmaya çalıştılar

İstanbul’da bir kreşte 17 aylık bebek 2.5 yaşındaki bir çocuk tarafından dakikalarca darp edildi. Görevliler ise hastaneye götürmek yerine makyajla kapatmaya çalıştılar.

İstanbul’da bir kreşte 17 aylık S. bebek, . 2.5 yaşındaki bir çocuk tarafından dakikalarca tokat, yumruk ve ısırıkla darp edildi.

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre, Bayrampaşa'da E.D-M.D. çifti, çalıştıkları için 17 aylık bebekleri S.'yi özel bir kreşe kaydetti. Anne M.D., 16 Şubat sabahı oğlunu kreşe bırakıp işe gitti. Ailelere çocuklarının durumuyla ilgili günlük mesajlar gönderen kreş görevlileri o gün M.D.'ye mesaj göndermedi. Gün içinde anneyi arayan bir görevli, "Oğlunuz tahterevalliden düştü. Krem sürdük. Uyutuyoruz" dedi.

Aile apar topar kreşe gitti. Kaza iddiasının doğru olmadığı ifade edildi. S. bebek, 2.5 yaşındaki başka bir çocuk tarafından saatlerce darp edilmiş ancak durum örtbas edilmişti. Güvenlik kamerelarını inceleyen aile, gözlerine inanamadı. Minik S., çocuğun saldırısına uğramış, tokat, yumruk, ısırık darbelerine maruz kalmıştı.

MAKYAJLA KAPATMAYA VE DÜŞTÜ SÜSÜ VERMEYE ÇALIŞTILAR

Odada ve koridorda darp edilmesine rağmen saldırgan çocukla aynı odada yalnız bırakılan bebeğin yaralarını örtbas etmeye kalkışan görevliler, önce küçük çocuğun yaralarını gizleyip, ardından bahçeye götürerek tahterevalliden düştüğü ana ilişkin yeni bir görüntü ortaya çıkardı. Ancak bu da, "Kurum çalışanları, darp görüntülerine kılıf uydurmak için mizansen mi yaptı?" sorusunu akla getirdi.

ÇİFT GÖRÜNTÜLERİ GÖRÜNCE DEHŞETE KAPILDI

Çift, izledikleri görüntü sonrası dehşete kapıldı ve oğullarına darp raporu aldırdı. Kreş yetkililerinden şikâyetçi olan çift, olayı kurguladıkları mizansenle gizlemeye çalıştıklarını ve 4 görevlinin diğer çocuğa engel olmayarak suç işlediklerini belirtti.

Kreş yetkililerinin, çocuğu hastaneye kaldırmak yerine yaralarını makyajla kapattıklarını, kurguladıkları oyunlarla olayı örtbas etmeye çalıştıklarını kaydeden çiftin ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Öte yandan kurum çalışanları da iftiraya uğradıklarını öne sürerek aile hakkında şikâyetçi oldu.