17 yaşındaki Helin'i öldürüp iki öğrenciyi yaralayan zanlı tutuklandı!

17 yaşındaki Helin'i öldürüp iki öğrenciyi yaralayan zanlı tutuklandı!

Pendik'te Helin Palandöken'i öldüren yanındaki 2 erkek öğrenciyi ise yaralayan 21 yaşındaki Mustafa Yetgin tutuklandı. Yetgin'e mahkeye çıkarılırken çelik yelek giydirildiği gözlendi.

Pendik'te, dün lise öğrencisi Helin  Palandöken'i av tüfeği ile öldürüp iki öğrenciyi de yaralayan Mustafa Y. (21), "tasarlayarak öldürme ve iki kişiyi yaralama" suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Zanlı Mustafa Y. tutuklandı.

İstanbul Pendik’te dün 21 yaşındaki Mustafa Yetgin, okul yakınlarındaki tren istasyonunda 3 öğrenciye tüfekle ateş açtı. Saldırıda yaralanan öğrencilerden Helin Palandöken hayatını kaybetti. 2 öğrenci yaralı olarak tedavi altında alındı. Olay sonrası okula gidip intihar girişiminde bulunan saldırgan yakalandı. Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğünde sabaha kadar sorgulanan zanlı Yetgin sabah saatlerinde ise adliyeye sevk edildi. Mustafa Yetgin’e çelik yelek giydirildiği gözlendi.

SAVCIDA KONUŞMADI!

Mustafa Yetgin, “Kasten adam öldürmek” gerekçesiyle tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi. Yetgin’in savcılıkta ifade vermek istemediği öğrenildi.

TUTUKLANDI

Saldırgan çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.