4'lü ittifakın cumhurbaşkanı adayı o mu olacak?

4'lü ittifakın cumhurbaşkanı adayı o mu olacak?

Zafer Partisi, Memleket Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi'nden oluşan 4'lü ittifakın cumhurbaşkanı adayının belli olduğu öne sürüldü.

Gazeteci Barış Yarkadaş, 4 partiden oluşan yeni ittifakın birlikte seçime girme kararı aldığını ve ittifakın cumhurbaşkanı adayının da belli olduğunu yazdı.

Yarkadaş'ın iddiasına göre Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 4'lü ittifakın adaylığı için Memleket Partisi'ne de önerildi ancak Genel Başkan Muharrem İnce bu teklife itiraz etti.

Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

TANJU ÖZCAN ADAY

"Zafer Partisi, Memleket Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti, tek bir partinin çatısı altında ve ortak bir liste ile seçime girmeyi planlıyor. İttifakın cumhurbaşkanı adayı ise muhtemelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan olacak. Genel başkanlar da bu projeye sıcak bakıyor.

MUHARREN İNCE KARŞI ÇIKTI

Tanju Özcan, bugün Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile de görüşmüş. Az önce Muharrem İnce’ye yakın bir isimle konuştum. Görüşmeyi doğruladı. Ancak, “Özcan’ın adaylığına biz sıcak değiliz” dedi. Özcan ise cumhurbaşkanlığı adaylığında kararlı." 

ekran-goruntusu-2023-02-01-233600.png