50 bin TL'si olan 22.485 TL kazanıyor

50 bin TL'si olan 22.485 TL kazanıyor

Birikmiş 50 bin TL'si olanlar yaşadı. Onlar tam 22.485 TL birden kazanacaklar.

Merkez Bankası'nın son kararıyla politika faiz oranlarının değerlemesi gündemde. Yeni karar, faiz oranının yüzde 45'e yükseltilmesinden hemen sonra geldi. Bankaların faiz oranları da artışa geçti.

32 İLE 35 GÜN VADELİ HESAPLAR TERCİH EDİLİYOR

Yatırım miktarı ister yüksek ister düşük olsun, yatırımlar tüm yatırımcılar için değerlidir. Bankalar uzun vadeli mevduatlar için oldukça yüksek ödeme seçenekleri sunuyor. Yatırımlarından aylık gelir elde etmek isteyenler 32 ila 35 gün vadeli tasarruf hesaplarını tercih ediyor. Yatırımlarınızın enflasyondan etkilenmemesi için 3 aylık ve yıllık mevduat yapılması tercih ediliyor.

UZUN VADELİ YÜKSEK FAİZ ORANLARI SUNULUYOR

Bankalar TL'yi kapatmak için mevduata uzun vadeli yüksek faiz oranları sunuyor. Bu bağlamda bu oranlar yıllık gelirin artmasına olanak sağlamaktadır. Bir yıl vadeli mevduat hesapları sıklıkla tercih edilmektedir. Banka, borsa, döviz, altın gibi yatırımların faiz oranlarının yanı sıra günümüzün en büyük kazanç fırsatlarını sunan mevduat hesaplarındaki güncel faiz oranlarını da paylaştı.

AKBANK'IN YILLIK FAİZ ORANI VE NET KARI DİKKAT ÇEKTİ

Akbank'ın yıllık faiz oranı %48, net kârı ise 22.961 TL olurken, Nkolay'ın yıllık faiz oranı %42, net karı 20.091 TL oldu.

Yatırımcılar faiz oranlarını öğrenmeye başladıkça bankalar da resmi internet sitelerinden konuyla ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyorlar. Yatırımcılar bu kapsamda kendilerine en uygun bankayı seçiyorlar.