'Açları siz doyurun' diyen Erdoğan'ın vatandaşlarla buluşmak için neyi beklediği belli oldu

'Açları siz doyurun' diyen Erdoğan'ın vatandaşlarla buluşmak için neyi beklediği belli oldu

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüs kısıtlamaları ve ekonomideki iyileşme sonrası sahaya ineceğini kaleme aldı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemi kısıtlamaları ve ekonomideki iyileşmenin ardından sahaya ineceğini yazdı.

Erdoğan, AKP'nin grup toplantısında Kılıçdaroğlu'nu hedef almış, "Neymiş, millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun siz doyuruverin" demişti. Ekonomideki kötü gidişata karşılık Erdoğan'ın bu sözleri söylemesi tepki çekmişti. İktidara yakın Selvi'nin, AKP'li kaynaklara dayandırarak "Erdoğan sahaya inmek için ekonominin iyileşmesini bekliyor" bilgisini vermesi şaşırttı. 

Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan taban siyasetine çok önem veren bir lider. Peki Erdoğan sahaya çıkacak mı? AK Partili bir yetkili, “Cumhurbaşkanımızın kafasında bir takvim var. O takvime uygun olarak illeri ziyaret etmeye başlayacak” dedi.

Pandemi kısıtlamaları ve ekonomik zorluklar devam ediyor. Sanıyorum pandemi kısıtlamalarının kalkması ve ekonomideki iyileşmenin hissedilmeye başlamasıyla birlikte sahaya çıkacak. Bir de 2023 seçimleri öncesinde erken çıkıp heyecanı da düşürmemek gerek."