'Adalet Yürüyüşü', Turuncu'nun Seyir Defteri ismiyle kitaplaştı

'Adalet Yürüyüşü', Turuncu'nun Seyir Defteri ismiyle kitaplaştı

'Adalet Yürüyüşü' resmi bir belge bırakmak ve yaşananların tarihi bir vesikalık olması düşüncesiyle CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir tarafından Turuncu'nun seyir defteri adı altında kitaplaştırıldı. Kitap raflarda yerini almaya başladı

CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir 24 boyunca süren Adalet Yürüyüşü'de yaşananaları ve  katettikleri 432 km biriktirdikleri onca anıyı bu kitapta buluşturdu. Özdemir "Haksız yere özgürlüğüne bedel olmuş bir milletvekilimiz var artık bizim bardağımızı taşıran son damlaydı Enis Berberoğlu" dedi. Banu sözlerine şöyle devam etti " Kitabın önsözünü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yazdı. Kendisine ait 3 anısına da yer verdi.Bulak köyündeki Müesser teyzeyi, Güven parktaki Hatice teyzeyi herkes kendini bulabileceği somut bir belge ortaya koyalım dedik .Turuncu da benim çocukluk lakabım o yüzden bu yürüyüşü ve arkasından gelen adalet kurultayımızı turuncunun gözünden yazmak istedim o masumuyet karinesinin içerisinde somutlaştırmak istedim."

Ankara Güvenparkta başlayan ve istanbul Maltepe'de son bulan yürüyüşte yaşanılanların hepsi bu kitapta yer alıyor, kitap raflarda yerini aldı.