Adil Öksüz'ün kelepçesiz halde karakola getirilme görüntüleri çıktı

Adil Öksüz'ün kelepçesiz halde karakola getirilme görüntüleri çıktı

15 Temmuz 2016 darbe girişimini yönettiği ve örgütün Hava Kuvvetleri imamı olduğu öne sürülen firari sanık Adil Öksüz ile Hakan Çiçek, Nurettin Oruç, Kemal Batmaz ve Harun Biniş'in yakalandıktan sonra jandarma karakoluna getirildikleri ana ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde sanıkların kelepçesiz oldukları görülüyor.

Öksüz'ün serbest bırakılmasıyla ilgili 13'ü asker, 14'ü Emniyet personeli ve biri eski başbakanlık müşaviri olmak üzere toplamda 28 sanığın, Ankara 23. Ağır Ceza mahkemesinde yargılandığı dava dosyasına giren görüntülerde, kaçmaya çalışırken yakalandığı iddia edilen Adil Öksüz'ün içinde bulunduğu jandarma aracı, 16 Temmuz 2016'da saat 12.11'de Kahramankazan İlçe Jandarma Karakolu'na bağlı kışla karakolu nizamiyesinden içeri giriyor.
Adil öksüz, saat 12.12'de aracın sol arka kapısından kelepçesiz olarak indiriliyor. Üzerinde açık mavi gömlek olduğu anlaşılan Öksüz'ün elindeki siyah çantası da görüntülere yansıyor. Öksüz ile karakola getirilen Çiçek ve Oruç da, jandarmaya ait hafif ticari aracın arka kapısından kelepçesiz halde indiriliyorlar.

Görüntülerde üzerinde beyaz gömlek olan Hakan Çiçek'in sol elinde siyah renkli bir malzeme taşıdığı, sağ elindeki ceketini, sol elindeki malzemenin üzerini kapatacak şekilde taşıdığı görülüyor. Nurettin Oruç'un ise koyu mavi bir gömlek giydiği görülüyor. Aracın arka kısmında bir araya gelen Öksüz, Çiçek ve Oruç, silahlı jandarma personeli eşliğinde karakola alınıyor.

Saat 12.32'de aralarında Kemal Batmaz ve Harun Biniş'in de bulunduğu bir grup şüpheliyi taşıyan iki binek araç, jandarma nizamiyesi önüne geliyor. Araçlardan indirilen şüpheliler, yürüyerek karakola alınırken; Biniş, üzerinde siyah tişört ve sırtında çanta ile kelepçesiz olarak kameralara yansıyor. Saat 12.42'de ise Batmaz ve Biniş, birbirine kelepçeli halde görülüyor.