Adnan Bulut yazdı: Muharrem İnce’nin umut yolculuğu…

Adnan Bulut yazdı: Muharrem İnce’nin umut yolculuğu…

YURT yazarı Adnan Bulut, İnce’nin, içten dıştan tüm kösteklere rağmen halkın içinde, halkla birlikte bir umut yolculuğu başlattığını, halktaki, ‘AKP giderse batarız, bizi kim yönetecek’ algısının kırıldığını belirtti. Bulut, Çiller’in AKP’ye en küçük oy katkısının olamayacağını herkesin bildiğini ifade ederek, ‘Neden Erdoğan bu hamleyi yaptı?’ sorusunu da gündeme getirdi.

YURT yazarı Adnan Bulut, Türk halkının; karmakarışık bir tablodan, 24 Haziran’da umut çıkarmaya, huzur bulmaya çalıştığını belirterek, “İnce, içten dıştan tüm kösteklere rağmen halkın içinde halkla birlikte bir umut yolculuğu başlattı. Halktaki ‘AKP giderse batarız, bizi kim yönetecek. Memleketin bir sürü sorunu var’ algısı kırıldı” dedi. Bulut, Eski Başbakan Tansu Çiller’i, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın o miting platformuna neden çıkardığını da sorguladı.

Adnan Bulut, ‘Çil çil Çiller’ başlıklı yazısında, ‘Çiller neden Yenikapı’daydı?’ sorusuna yer vererek, şunları kaydetti:

“Tamam, oğullarının işi yürüyecek, komisyoncu kocası bu görüntüden yararlanıp yeni avantalar kovalayacak, bunları biliyoruz. Çiller’in mitingde olmak için gerekçeleri var. Hatta can atmıştır, çok da sevinmiştir platforma çıkarılıp halkı selamladı diye.

‘KAZANIRSA BAŞKAN YARDIMCISI MI YAPACAK?’

Benim sorum şu. Çiller’i o miting platformuna neden çıkardı Erdoğan? Çiller’i Erdoğan’a servis eden gücü soruyorum ben. Bu kurguyu yapan iradeyi merak ediyorum.

Çiller’in AKP’ye en küçük oy katkısının olamayacağını, seçmende karşılığı olmadığını hepimiz biliyoruz. Neden Erdoğan bu hamleyi yaptı? Acaba büyük oyun kurucular, Amerikancı Çiller’i, Erdoğan kazanırsa Başkan Yardımcısı (vays prezidınt) mı yapacak?

Erdoğan zorda. Muharrem İnce diyor ya; “Tarzan zorda” diye. Erdoğan yıllar önce Cüneyt Zapsu’nun ABD’lilere dediği gibi ‘deliğe süpürmeyin’ mesajı iletip, yanında birçok ödün vermiş olabilir mi? Irak’ta, Suriye’de son birkaç günde yaşananlara bakılırsa örtülü bir anlaşma net olarak görülebiliyor. Putin ve İran şimdilik sessizce izliyor Erdoğan’ın kritik hamlelerini.

İsrail seçim öncesi AKP’nin kendileri için en mantıklı seçenek olduğunu açıklıyor. Van minut, Gazze falan hak getire.

İNCE’NİN UMUT YOLCULUĞU…

İnce içten dıştan tüm kösteklere rağmen halkın içinde halkla birlikte bir umut yolculuğu başlattı.

Halktaki ‘AKP giderse batarız, bizi kim yönetecek. Memleketin bir sürü sorunu var’ algısı kırıldı.

Geniş halk yığınları İnce ve Akşener’i benimsedi, destekliyor. Karamollaoğlu karizmatik ve akıllı çıkışlarıyla mütedeyyin yurttaşlara Millet İttifakındaki müttefiklerini anlatıyor.

Dini kaygılar taşıyan insanlar için AKP tek seçenek olmaktan çıktı.

Çok ilginç bir seçim olacak.

Ve umut ediyorum ki İnce, Akşener, Karamollaoğlu uzlaşısı tüm ülkeye nefes aldıracak, zorba ve kindar dönem sona erecek. Hayırlısı olsun.”