Ahmet Davutoğlu: "Ekonomi cehaletinize 3 de yetmez, 5 de yetmez 7 de!"

Ahmet Davutoğlu: "Ekonomi cehaletinize 3 de yetmez, 5 de yetmez 7 de!"

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasına sert sözlerle tepkisini dile getirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasına sert sözlerle tepki gösterdi.

Davutoğlu, "20 ayda 3 kez Merkez Bankası başkanı değiştirdiniz. Yönetim anlayışınıza ve ekonomi cehaletinize 3 de yetmez, 5 de yetmez 7 de..." dedi.


 
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal görevden alındı ve yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu getirildi. Böylece 21 ay içerisinde üçüncü kez Merkez Bankası başkanı değiştirilmiş oldu.

'ÜLKEYİ DENEY TAHTASINA ÇEVİRDİNİZ'


Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ekonomi yönetimindeki bu değişikliğe sert sözlerle tepki gösterdi. Twitter hesabından açıklama yapan Davutoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Sizden başka kimsenin inanmadığı fikirlerinizle 84 milyonluk ülkeyi deney tahtasına çevirdiniz. 20 ayda 3 kez Merkez Bankası başkanı değiştirdiniz. Yönetim anlayışınıza ve ekonomi cehaletinize 3 de yetmez, 5 de yetmez 7 de.. Her adımınız vatandaşı daha da fakirleştiriyor."