Ahmet Hakan'dan Ayasofya'nın tweetçi imamına sert sözler: "Ayasofya’nın çilesi bitti..."

Ahmet Hakan'dan Ayasofya'nın tweetçi imamına sert sözler: "Ayasofya’nın çilesi bitti..."

Attığı tweetler ile sürekli gündemde kalmayı başaran Ayasofya imamı Mehmet Boynukalın’ın görevi bırakmasını Ahmet Hakan köşesine taşıdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Ayasofya imamı Mehmet Boynukalın’ın görevinden ayrılmasından sonra “"Ben Ayasofya'nın özgürleştiğini düşünüyorum. Ayasofya kimsenin sıfatı değil. Tek başına, müstakil" açıklamasını yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’e destek verdi.

AYASOFYA'NIN ÇİLESİ BİTTİ

Bugünkü yazısının bir bölümünü bu duruma ayıran Ahmet Hakan, yazısına “Özgür "Ayasofya” başlığını atarken “ Ayasofya Başimamı olarak atanan Mehmet Boynukalın, dinden anladıklarından yola çıkarak tartışmalı görüşler ileri sürüyordu. Normaldir. Doğaldır. Herkes dinden anladığıyla ilgili tartışmalı görüşler ileri sürebilir. Bunda sorun yok. Ama Mehmet Boynukalın, bunu “Ayasofya Başimamı” sıfatıyla yapıyordu. Yani Ayasofya, mecburen Boynukalın’ın tartışmalı görüşlerine dayanak olmak durumunda kalıyordu. Ayasofya’nın işte bu çilesi bitti. Boynukalın’dan özgürleşmiş oldu Ayasofya. AK Partili Özlem Zengin’e Mehmet Boynukalın’ın Ayasofya Başimamlığı görevini bırakmasıyla ilgili soru sorulunca, “Ayasofya özgürleşti” demiş. Şahane bir saptama. Sonsuz katılıyorum." diye yazdı.