Akaryakıt fiyatları güncellendi!

Akaryakıt fiyatları güncellendi!

İzmir İstanbul ve Ankara'da benzin ve motorin fiyatları güncellendi.2Nisan Pazartesi günü benzin motorin fiyatları ne oldu?

Birbiri ardına gelen zamların ardından motorine gelen indirimle sürücüler biraz rahatlamıştı. Daha sonra ise benzin ve motorin fiyatları tekrar arttı. Motorin litre fiyatı 43 lirayı, benzin litre fiyatı da 45 lirayı aştı.

Brent petrolde yükseliş ivmesi devam ediyor. Alınan son verilere göre Brent Petrol 82 dolar seviyelerine yükseldi.. Son olarak Motorin (mazot) ve Benzin fiyatlarına peş peşe indirim yapılmıştı. Brent petrol fiyatları yükselir yükselmez benzin ve motorin litre fiyatına zam geldi.

Akaryakıt fiyatları 2024 yılına zamla başladı. ÖTV'de yapılan düzenleme sonrası hem benzin hem motorin hem de LPG fiyatlarında büyük artış gerçekleşti. Benzin litre fiyatı 2 lira 31 kuruş, motorin litre fiyatı 2 lira 15 kuruş ve LPG litre fiyatı da 1 lira arttı. Birbiri ardına gelen zamlar sonrasında motorinde iki kez benzinde de 1 kez indirime gidildi.

Brent petrol fiyatları 87 dolar seviyesinde satılırken motorin fiyatlarına cuma gece yarısından itibaren 1 lira indirime gidildi, benzin litre fiyatlarına ise 3 kuruş zam geldi. Türkiye'de en pahalı benzin ise Hakkari'de, litresi 45 lira 34 liradan satılıyor.

2 NİSAN GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul Anadolu Yakası:

Benzin Fiyatı: 43.38 tl
Motorin Fiyatı: 41.94 TL

İstanbul Avrupa Yakası:

Benzin Fiyatı: 43.47 TL
Motorin Fiyatı: 42.01 TL

Ankara:

Benzin Fiyatı: 44.23 TL
Motorin Fiyatı: 42.83 TL

İzmir:

Benzin Fiyatı: 44.44 TL
Motorin Fiyatı: 43.04 TL