Akit'in Mansur Yavaş'a saldırdığı habere Ankara Büyükşehir'den "liyakat" vurgulu yanıt

Akit'in Mansur Yavaş'a saldırdığı habere Ankara Büyükşehir'den "liyakat" vurgulu yanıt

Akit, ABB Başkanı Mansur Yavaş'a "Tecrübeli ekibi tuttu acemileri gönderdi!" diyerek deprem bölgesine giden Büyükşehir ekiplerini kötülemeye çalıştı. ABB'den Akit'e belgeli yanıtlar geldi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından Türkiye yaraları sarmak için seferber oldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da depremin ilk anından itibaren talimat beklemeksizin ekiplerini deprem bölgesine yönlendirdi. 

AKİT'TEN YAVAŞ'A SUÇLAMA

Akit ise Ankara Büyükşehir ekiplerini kötüleyen bir habere imza attı. Akit'in iddiasına göre Mansur Yavaş, belediyenin "acemi" ekiplerini deprem bölgesine yardım için gönderirken tecrübeli isimleri ise Başkent'te tuttu.

O iddiaya yanıt Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin'den geldi. Gültekin, Akit'e belgelerle birlikte, haberde imzası bulunan Muhammet Kutlu'yu da etiketleyerek şu yanıtı verdi:

"İFŞA ETMEK ZORUNDAYIZ"

"Bu satırları yazarken üzgünüz ancak fotoğrafı bu şekilde paylaşılan itfaiye erlerimizin hakkını korumak, yanlarında olduğumuzu göstermek zorundayız. Bölgede kutlu bir çalışma sürdürürken onları moralman kötü etkileyenleri ifşa etmek durumundayız."

1.png

"HABER YALAN"

"Fotoğrafta arkadaki personelimizin adı Kerem Yazar. Peki kim bu Kerem Yazar? Devlet memuru, yani siyaset üstü. 2013 girişli, yani yeni dönem değil, eski dönem personeli. Tecrübesinin yanında birçok sertifika ve belgesi var. Yani haber yalan."

2.png

"SERTİFİKALARI VAR"

"Resmi yazışmadan devlet memurları kanununa dek eğitimli bir mesai arkadaşımız. Yani işin ABC'sine dahi hakim. Hizmet öncesi eğitim ve travma sonrası stres etkileri azaltma alanlarında sertifikaları var."

3.png

"BİTMEDİ..."

"Bitmedi... Hizmet içi eğitim sertifikası, itfaiye eğitim sertifikası, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi sertifikası, İl Sağlık Müdürlüğünden ilk yardım personeli sertifikası var. 

Fotoğrafta ön tarafta yer alan mesai arkadaşımız ise Harun İşkar. 2020 yılında işe başladı. İtfaiye Meslek Yüksekokulu mezunu. İskenderun Limanı'nda çıkan yangına müdahale eden ekipten. Ardından da ekip arkadaşlarına çalışmalarda destek olmak için Hatay'a gidiyor."

4.png

"TAMAMI İTFAİYE BÖLÜMLERİ MEZUNU"

"Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni dönemde işe yaklaşık 450 yeni itfaiye personeli aldı. TAMAMI İTFAİYE BÖLÜMLERİ MEZUNU. Eski dönem diye övdükleri itfaiye teşkilatını ne durumda devrettiklerini vakti olanlar aşağıdaki bilgiselden okuyabilir."

5.png

"MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYİZ"

"Kaleminden zift dökülenleri dikkate almasak da, mesai arkadaşlarımızın hakkını kimseye yedirmeyiz. İtfaiye personelimiz bu kadar hassas bir dönemde emek verirken ve gayret gösterirken yapılan bu çamur haberi kamuoyunun vicdanına teslim ediyoruz."

6.png