AKP anketlerde düşünce açıklama geldi: "Manipülasyona açık bir alan..."

AKP anketlerde düşünce açıklama geldi: "Manipülasyona açık bir alan..."

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş konuk olduğu programda, son anket sonuçlarında AK Parti oylarında yaşanan düşüşe ilişkin konuştu.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, A Haber ekranlarında yayınlanan 'Sebep Sonuç' programın konuğu oldu. Son dönemde gerçekleşen anketlerde ekonomik kriz ve kötü yönetim nedeniyle AKP'nin oylarının düştüğü anketlere ilişkin konuşan Numan Kurtulmuş, "Anketler manipülasyona açık bir alan" ifadelerini kullandı.

KURTULMUŞ'TAN ANKETLERİN AKSİ YÖNDE AÇIKLAMA
AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş son dönemde gerçekleşen ve AK Parti'nin erdiği anketlere ilişkin tam tersi yönde tespitlerde bulunarak, "Anketler manipülasyona açık bir alan. Ama seçim sonuçlarını milimetrik bilenler de var. Türkiye'de şu anda AK Parti, üye sayısı 1 milyon artmış bir parti. 11 milyonu geçen üyemiz var. Bütün anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir." dedi.

SON ANKETTE AKP ÇAKILMIŞTI
Avrasya Araştırma 9-14 Ocak arasında 26 ilde 1260 kişi ile gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını yayınlamıştı. AK Parti'deki düşüşün dikkat çektiği ankette AKP yüzde 27.4, Cumhur İttifakı'nın bir diğer ortağı MHP ise yüzde 5.2 almıştı.

Avrasya Araştırma'nın yayınladığı o anketin sonuçları:

AKP: 27.4

CHP: 25.6

İYİ Parti: 10.1

HDP: 9.9

MHP: 5.2