AKP-MHP İttifakı kaybediyor!

AKP-MHP İttifakı kaybediyor!

Yeni seçim anketlerinin ardı arkası kesilmiyor. AKP'ye yakınlığı ile bilinen Milliyet yazarı Zafer Şahin'in 'bir parti' tarafından yapıldığını belirttiği anket sonuçlarına göre Erdoğan'a karşı İmamoğlu ve Yavaş ilk sırada yer aldı.

2023'te yapılması beklenen olası genel seçimlerle ilgili anket çalışmaları devam ediyor, yangın ve sel felkaterleri sonrası yapılan yeni anketler belli olmaya başladı. Yandaş yazar Zafer Şahin'in köşesine taşıdığı sonuçlara göre AKP-MHP İttifakı ilk turda seçimi kazanamıyor.  

Bugünkü köşe yazısında paylaşan Milliyet gazetesi yazarı Zafer Şahin, araştırmanın yangın ve deprem felaketlerinin ardından bir siyasi parti tarafından yapıldığını belirtti.

ERDOĞAN'IN ARDINDAN MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU 

Vatandaşa, isim belirtilmeden "cumhurbaşkanı adayı" sorulduğunu belirten  Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 44 aldığını, ardından ise yüzde 18 ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın geldiğini aktardı. 3'üncü sırada ise yüzde 10,5'le İYİ Parti lideri Meral Akşener gelirken, onu yüzde yüzde 6,5 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu izledi. 

PARTİ ANKETİ SONUÇLARI
Aynı araştırmada partilerin oy oranları da dikkat çekti. Buna göre; AK Parti yüzde 37, CHP yüzde 26, MHP yüzde 10, İYİ Parti yüzde 10 , HDP yüzde 10,5, DEVA Partisi yüzde 1,5 ve son olarak Gelecek Partisi yüzde 0,5.