AKP ve CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda son durum ne? Kabaktepe ve Kaftancıoğlu ortak karar verdi mi?

AKP ve CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda son durum ne? Kabaktepe ve Kaftancıoğlu ortak karar verdi mi?

AKP ve CHP İstanbul İl Başkanlarının kahve sözü ne oldu? AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 'kahve davetinde' son durumu İsmail Saymaz yazdı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 'kahve davetini' köşesinde yazdı. Siyaset dünyasının merakla beklediği kahve buluşması ne zaman gerçekleşecek? Bu sorunun cevabı merak ediliyordu. İsmail Saymaz köşesinde bugün Osman Nuri Kabaktepe'den Caan Kaftancıoğlu'na henüz bir davet gitmediğini yazdı. 

İşte İsmail Saymaz'ın bugünkü yazısı şöyle:

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yeni AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den davet beklediğini söylemişti. Kabaktepe, “Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek istiyorum” demişti.

Kaftancıoğlu'nun özel kalemi 10 Mart'ta Kabaktepe'nin kalemini arayarak “Başkanımız bu hafta kahveye gelmek ister” dedi ve randevu istedi.

Dokuz gündür Kaftancıoğlu'nu kimse aramadı.

KAHVE DAVETİ NASIL BAŞLAMIŞTI

Kaftancıoğlu, geçen haftalarda “İl başkanlığı yaptığım 3 yıl boyunca arzu etmeme rağmen AKP il başkanlarıyla bir araya gelip İstanbul’u konuşamadık ne yazık ki. Rakip bir siyasi partinin giden ve gelecek olan il başkanlarına dair söz söyleme hakkını kendimde görmem ancak bu vesileyle bugüne kadar yapamadığımız bir araya gelebilme temennisini buradan iletmiş olayım" demişti.

Bunun üzerine Kabaktepe "İki hemşehri olarak her zaman görüşebiliriz. Buyursun gelsin memnun olurum. Konuşmamız İstanbul'a güç katar. Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek istiyorum” demişti.