AKP'li başkandan kadrolu işçilere 24 Haziran tehdidi

AKP'li başkandan kadrolu işçilere 24 Haziran tehdidi

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Belediyesi'nin AKP’li belediye başkanı Menderes Atilla, partisinin bir seçim toplantısında yaptığı konuşmasında, kadrolu işçileri, "Eğer oy vermezlerse onları kadrodan çıkarıp, eskisi gibi işsiz yapmak benim namus borcumdur" diyerek tehdit etti. Atilla, öte yandan herkesin Facebook'unu takip ettirdiğini ve herkesin beğenilerine baktığını da belirtti.

Ceylanpınar ilçesinin AKP’li belediye başkanı Menderes Atilla, partisinin bir seçim toplantısında yaptığı konuşmasında, kadrolu işçileri 24 Haziran'da gerçkeleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel sçeimlerinde oy vermeleri için tehdit etti. Atilla'nın, “Eğer oy vermezlerse onları kadrodan çıkarıp, eskisi gibi işsiz yapmak benim namus borcumdur” sözlerini sarf ettiği aktarıldı.

BU İLK DEĞİL

Ceylanpınar Belediye Başkanı’nın işçileri işten atmakla tehdit ettiği görüntülerin bir benzeri de, geçen yıl yapılan şaibeli referandum öncesi Düziçi Belediye Başkanı’ndan gelmişti. AKP’li Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, 16 Nisan’da ‘Evet’ oyu vermeyecek çalışanlarını açıkça işten atmakla tehdit etti, ‘Hayır’ oyu kullanacakları da “terörist” ilan etmişti.