AKP'li belediye, Murat Kurum'un aşağıladığı Kent Lokantalarını kopyaladı

AKP'li belediye, Murat Kurum'un aşağıladığı Kent Lokantalarını kopyaladı

AKP İBB adayı Murat Kurum'un küçümsediği ve önemsiz bir proje olarak gördüğü Kent Lokantaları AKP'li belediye tarafından kopyalandı.

AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kent Lokantaları'na benzer bir proje olan "Haydi Sofraya" projesini geliştirdi. Akıllara AKP İstanbul adayı Murat Kurum olmak üzere, AKP'li isimlerin kent lokantaları için sarf ettiği küçümseyici sözler geldi.

967409601.jpg

AKP'Lİ BELEDİYE HALKI HATIRLADI

AKP yönetimindeki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen bu lokanta, 4 çeşit yöresel yemeği 40 TL'ye sunuyor.

UNESCO'nun gastronomi alanında yer alan "yaratıcı şehirler ağı"na dahil edilmiş olan Antep, bu ödülü kent lokantası ile taçlandırdı. İlk kez İstanbul'da "Kent Lokantaları" adı altında hayata geçirilen bu proje, zamanında AKP'liler tarafından çokça eleştirilmişti.

haydi-sofraya-uygun-fiyata-kaliteli-yemek-hizmeti-sunuyor-1.webp

NE OLMUŞTU?

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kent Lokantaları projesini küçümsemiş ve önemsiz bir proje olarak değerlendirmişti.

İBB AKP Grup Başkanvekili Zeynel Abidin Okul ise Kent Lokantaları için, "Kent Lokantalarını destekliyoruz. Evet. Gerçekten güzel faaliyetlerde bulunuyorlar. Sayıların arttırılmasını da gerçekten biz çok olumlu buluyoruz. İstanbul halkı adına" demişti.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun aktardığına göre, AKP'nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, bir MKYK üyesi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kent lokantaları projesini hatırlatarak bu projenin reklamının çok iyi yapıldığını ifade etmişti. Erdoğan'ın bunun üzerine "Bu lokantalar nerede? Birlikte gidip bakalım, ne tür hizmetler sunuyorlar? Üç dönem milletvekilliği yapmış biri olarak bunu nasıl söylersin?" şeklinde bir tepki gösterdiği öne sürülmüştü.